makincsei logo web 03életminőség javító és kézműves műhely

 

 

ÍRÁSAIM

 

 

Helyem a családi rendszerben

 
Korunk egyik legnagyobb problémája a rend felborulása többek közt a családi rendszerekben.
 
Mi a rend?
Visszakérdezek: Mikor mondod magadról, hogy rendben vagy?
Szerintem azt válaszolod erre, amikor a természetes, eredendő működésed szerint élsz.
Igen, így indultunk. Azóta annyi minden összekuszálódott, kibillent, rendetlenné vált. Hogy a rendet visszaállítsuk, meg kell találnunk újra a természetes működésünket.
Ehhez tanulnunk kell a rendről, hiszen elfelejtettük. Bert Hellingernek, a családállítás atyjának és az ő szellemiségét követő utódainak (pl. Peter Orban, Wilfried Nelles, Thomas Shäffer, gyakorló családállítók) tanításai, a családállítás módszere információkkal látnak el bennünket.
 
Marine Sélénee: Összekapcsolt sorsok - különböző végzetek című könyvének az alcíme: Szabaduljunk meg a megörökölt traumáktól a családállítás segítségével. Igen, látjuk, hogy kötnek bennünket a minták, görgetjük tovább az őseink traumáit. A családállítás valóban az a módszer, aminek a segítségével ezt megoldhatjuk.
Nem vagyunk felelősek az elődeinket ért igazságtalanságért és nem feladatunk szenvedni helyettük.
Hasznos feltenni néhány kérdést.
 
Mennyiben sajátunk
* magányosságunk
* kapcsolódásra képtelenségünk
* a sehová nem tartozás érzésünk
* őseink feldolgozatlan fájdalma, bánata
* az elnyomó rendszerektől szenvedés következménye.
 
Ahogy felismerjük őseink küzdelmeit, elismerjük, hogy fájdalmaink be nem hegedt kollektív sebek.
A múltat nem lehet semmissé tenni. Nem tudjuk helyrehozni, csak elfogadni és megtörni a mintázatát.
Fogadjuk el, hogy azért így történt, mert így történhetett.
A múlt újraírása energiapazarló kísérlet.
 
 
Azt a kérdést tegyük fel még, hogyan tükrözi az adott esemény a káros mintát a családi rendszeremben.
Semleges megfigyelő állapotból az egyénről a figyelmünket a rendszerre helyezzük át.
Nem csak a tünetek kezelésére, hanem fájdalmunk kiváltó okának a gyógyítására is képessé válunk általa. >>>A családállítás célja ugyanis a családi rendszerek mögött rejlő rejtett dinamika felfedése.
 
Mi a célja a családi rendszerünk vizsgálatának?
megbékélni szeretteinkkel, sérült önmagunkkal, a múlttal, a jövő lehetőségeivel, amely felett teljes önrendelkezési jogunk van.
 
Miért hasznos ismerni az elméleti hátteret?
 * A változáshoz elengedhetetlen új ismereteket szerezni. Tanulhatunk a családi rendelméletről, a családállítás módszeréről. A tudatlanság korlátoz bennünket.
 * Az elmélet tanulmányozása segítségével felismerhetjük, hogyan hat ránk a saját rendszerünk, hogyan működnek a családi mintázataink.
 * Megtanulhatjuk, hogyan választhatjuk el magunkat mások sorsától, hogyan élhetünk tudatosan, hogyan fejlődhetünk, és a saját történetünket írva folytathatjuk életünket.
 * Hasznos ismerni a családállítás alapelveit, filozófiai hátterét, mert a lehúzó mintázatok eltávolítása után a mindennapok megélésében iránymutató tud lenni.
 
Mik a folyamat lépései?
Nagyon fontos tudatosítani: Nem veled kezdődött.
Persze valakivel kezdődött, valaki generációkkal ezelőtt behozta a családi rendszerbe azt az energiát. Érdemes őt megkeresni.
 
DE!!! Nem elszámoltatás, bíráskodás céljából. Mivel alapfeltétel a rendszer erkölcsi ítélet nélküli szemlélése és a fennálló helyzet elismerése.
 
Éppen a bíráskodás miatt nem látjuk át a rendszer dinamikáját. Nem úgy definiáljuk, hogy mi a jó és mi a rossz, mi a helyes és mi a helytelen. Amúgy is ki szerint az. A mi mércénk szerint? Pont ebből jönnek létre a kibillenések.
 
Pl. egy család kitagadja azt a személyt, akit ők fekete báránynak tartanak, nem felvállalhatónak. Az ő mércéjük szerint.
Ezzel az a baj, hogy minden személy, aki abba a családi rendszerbe beleszületett és minden esemény, ami ott megtörtént, függetlenül a milyenségétől, oda tartozik, joga van oda tartozni, tehát a megtagadása súlyos következményekkel jár.
A rendszer próbálja helyrehozni magát, ezért újra és újra megismétli az ilyen diszfunkcionális működést.
 
Az 1. lépés tehát a cél: a láthatatlan láthatóvá tétele.
A 2. lépés pedig a feloldás: a hely elfoglalása.
 
 
Ha semlegesen szemléljük a dolgokat, megfosztjuk magunkat a történeteinktől, és szabadon, szeretettel, az életerő energiájával nézhetünk a puszta tényekre.
A valóság elismerése az elfogadás és beleegyezés eredménye. Nem jelenti azt, hogy úgy gondoljuk, meg kellett történnie. Az elfogadás éppen nem gyengeség, sőt, a szembenézés alapja és erő kell hozzá.
 
Nézd meg ezt a rövid videót is kiegészítésként a témához: Rendben vagyunk?
 
✅✅✅Ha szeretnéd elfoglalni a helyed a családi rendszeredben, és segítség kelle hozzá, válaszd a családállítást. Szeretnél többet megtudni a családállítás módszerének hatékonyságáról? Akkor kérd emailben az ingyenes 12 gyakran ismételt kérdést-választ tartalmazó kisokost itt: Miért pont a családállítás?✅✅✅
 
Ha érdekel az önismeret és szeretnél értesülni az írásaimról, a MA kincsei műhely programjairól, és kéred minden hónap végén az ingyenes online MA Kincsei Magazint, kérlek iratkozz fel a hírlevélre itt az oldal alján. 
Szeretettel: Mercz Andrea tudatosság-mentor
 
 

HÍRLEVÉL

Iratkozz fel a hírlevelemre, ha érdekel az önismeret és szeretnél értesülni az írásaimról és a programokról. 

 Ma Kincsei | Mercz Andrea © 2021 Minden jog fenntartva!

Please publish modules in offcanvas position.